Grenlandia 2022 – Etap I

etap_I_04

ETAP I

Trasa: Gdańsk – Bornholm – Kopenhaga – Skagen – Stavanger
Termin: 25 maja – 6 czerwca 2022
Dystans: ~700 Nm
ZAŁOGA W KOMPLECIE

Późnowiosenne rejsy mają swój szczególny urok: długie dni, słoneczna, już ciepła pogoda i wciąż świeży wiatr pozwalający cieszyć się tym, co stanowi o urokach żeglowania. Dlatego przełom maja i czerwca wydaje się idealny na start naszej wyprawy – Bałtyk i Cieśniny powinny pokazać nam swoje przyjazne, zachęcające oblicze.

Ruszymy z Gdańska, z naszej macierzystej Przystani Cesarskiej i skierujemy się na Bornholm. Czy odwiedzimy Nexo, Alinge czy Ronne bedzie zależało od pogody – ale każdy z portów tej duńskiej perły Bałtyku jest równie urokliwy.
Następnie chcielibyśmy odwiedzić kopenhaską syrenkę – licząc na to, że przed sezonem znajdzie się w centralnej marinie miejsce dla tak dużego jachtu jak Inatiz. Za to na pewno staniemy w Helsingorze, aby obejrzeć z bliska zamek nieszczęsnego księcia Hamleta.

Potem czeka nas szybki skok przez Kategat do Aalborga lub do Skagen – zobaczymy jak pogoda pozwoli, ale jeśli gdzieś będziemy mieć przeciwne wiatry, to pewnie w Cieśninach Duńskich… Kolejne półtorej doby żeglugi przez Skagerak i wyjdziemy na wody Morza Północnego – żeby zaraz schować się w norwesjich fiordach.

W Norwegii bardzo chcielibyśmy odwiedzić Flekkefjord a potem szybko przenieść się w okolice Stavanger – i zajrzeć do Lysefjordu. Jeśli pogoda bedzie sprzyjać, powinno nawet starczyć czasu na wycieczke na Preikestolen – urwisty klif położoby ponad 600 m nad poziomem fjordu, który jest jedną z największych atrakcju turystycznych Norwegii 🙂

Naszym zdaniem super plan na początek sezonu żeglarskiego!

Lista rezerwowa

  Dane Personalne

  imię

  nazwisko

  telefon

  e-mail

  rok urodzenia

  miejsce zamieszkania

  Pozostałe Informacje

  posiadane uprawnienia żeglarskie

  staż na morzu (ilość godzin)

  Uwagi

  Prosimy, przekonaj nas, że nie jesteś robotem!
  captcha

  Wysłanie formularza oznaczna zgodę na przetwarzanie oraz wykorzystywanie danych osobowych i teleadresowych do celów związanych z realizacją zapytania i zamówienia, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych. Dz. U. nr 133 poz. 883