Lodowe Krainy 2014

Lodowe Krainy 2014

Z wizytą w Stacji Polarnej UMK w Kaffioyra

2014-08-25
Morsy, dorsze i sauna – recepta na to, jak uszczęśliwić polarnika

W drodze do Tassilaqq

2014-07-18
Wśród dryfującego lodu nie pływa się łatwo!

W drodze na Grenlandię

2014-07-17
Żegluga w kieruknu Grenlandii minęła spokojnie, choć atrakcji nie brakowało!

W Reykjaviku

2014-07-14
Wieczór z jachtklubie w Reykjaviku jest bardzo spokojny. Woda w basenie portowym niemal idealnie gładka, odbija kształty jachtów i fantastycznej sali koncertowej. Słupy światła słonecznego gdzieniegdzie przedzierają się przez szare chmury. Chwila idealnego spokoju.

Etap II w obiektywie Arka Rakowskiego

2014-07-14
Również Arek Rakowski zgodził podzielić się z nami swoimi wrażeniami z rejsu z Norwegii na Islandię! Bardzo dziękujemy!

Etap II w obiektywie Wiktorii Januszewskiej

2014-07-13
W niedzielę 13 lipca 2014 odbyła się w Reykjaviku wymiana załóg. Załoga II etapu pożegnała się z Barlovento II i przesiadła do samochodów, żeby zobaczyć Islandię – tym razem od strony lądu. Na ich miejsce w komplecie zameldowała się ekipa etapu II. To doskonały moment, żeby podzielić się wspomnieniami…

Na Wyspach Owczych

2014-07-03
W opinii załogi II etapu wyprawy Wyspy Owcze to takie Szetlandy – tylko bardziej: Bardziej deszczowe, bardziej puste, bardziej zagubione na środku wielkiego morza… I tylko nie wiedzieć czemu owcze są tam bardziej – jak krowy..?

Jeszcze o Szetlandach

2014-06-30
Szetlandy to nie tylko Lerwick ze swoimi szarymi, kamiennymi domami. To zielone wzgórza, po których nieustannie niesie się atlantycki wiatr, to skaliste urwiska, w załomach których mają swoje gniazda pomarańczowodziobe maskonury. I wreszcie owce – prawdziwe szetlandzkie!

Szetlandzkie impresje

2014-06-30
Dla tych, którzy po raz pierwszy żeglują na północ, Szetlandy są zawsze zaskoczeniem – są tak bardzo różne od znajomych krajobrazów. Puste, kamieniste, a jednak zielone! Kamienne murki aż po horyzont, kamienne uliczki wśród kamiennych domów krytych kamienna dachówką… A wśród tej szarości – soczysta, trawiasta zieleń…
fot. Visit.Shetlands.org

Wejście do Lerwick

2014-06-30
Barlovento II już w Lerwick na Szetlandach.!Dzięki kamerkom internetowym w tym przepięknym miasteczku mogliśmy na żywo podejrzeć wejście jachtu do portu. Jakość zdjęć – webkamerkowa, ale frajda i tak ogromna!
fot. Tadeusz Lademann

Start wyprawy

2014-06-14
Po kilku miesiącach przygotowań w sobotę 14 czerwca 2014 s/y Barlovento II stanęło w basenie jachtowym w Gdyni. Na nabrzeżu zebrało się grono szacownych gości i życzliwych przyjaciół – którzy mimo deszczu i zimna zechcieli pożegnać nasz jacht wyruszający po arktyczną przygodę.
fot. Maciej Sodkiewicz

Barlovento II w Górkach Zachodnich

2014-06-14
Marina w Górkach Zachodnich to miejsce zimowania i techniczne zaplecze s/y Barlovento II. ale po długich miesiącach zimowego snu, a potem wytężonej pracy przy przygotowaniach, w końcu przychodzi taki moment, gdy trzeba rzucić cumy i opuścić spokojną przystań…
SONY DSC

Przygotowania

2014-06-12
Żeglarska wyprawa niemal na koniec świata to nie tylko rejs – wiele dni żeglugi, często w trudnych warunkach. Wyprawa to najpierw Pomysł – a potem wiele tygodni i miesięcy pracy nad tym, aby stał się on rzeczywistością.