Grenlandia 2022 – Etap IV

etap_I_04

ETAP IV

Trasa: Nuuk – Nuuk
Termin: 8 lipca – 22 lipca 2022
Dystans: ~800 Nm
ZAŁOGA W KOMPLECIE

Grenlandia to unikalna kraina, łącząca surowe piękno polarnych krajobrazów (nigdzie na świecie nie zobaczy się bardziej spektakularnych gór lodowych!) i różnorodność zamieszkujących ten obszar zwierząt – z bogatą kulturą Inuitów, którzy przez stulecia nauczyli się żyć w zgodzie z nieprzyjazna z pozoru naturą.

IV etap naszej wyprawy planujemy poświęcić na niespieszna eksplorację zachodniego wybrzeża Grenlandii na północ od Nuuk: Będziemy żeglować w głąb wypełnionych górami lodowymi fiordów, z kajaków wyszukując najszersze przejścia między lodem. Na brzegach fiordów poszukamy kolonii morsów, na krach lodowych będziemy wypatrywać młodych fok, a nad wodą fontann pary wodnej – znaku, że w pobliżu są wieloryby.

Odwiedzimy też rozrzucone wzdłuż wybrzeża osady, których mieszkańcy wciąż utrzymują się głównie z polowania na foki, woły piżmowe czy wieloryby. Jeśli zdobędziemy ich życzliwość i zaufanie – być może pozwolą nam obserwować takie polowanie? Planujemy dotrzeć aż do zatoki Disko – unikalnego miejsca na zachodnim wybrzeżu Grenlandii, gdzie do morza spływają największe lodowce – i powstają najbardziej spektakularne góry lodowe.

Lista rezerwowa

  Dane Personalne

  imię

  nazwisko

  telefon

  e-mail

  rok urodzenia

  miejsce zamieszkania

  Pozostałe Informacje

  posiadane uprawnienia żeglarskie

  staż na morzu (ilość godzin)

  Uwagi

  Prosimy, przekonaj nas, że nie jesteś robotem!
  captcha

  Wysłanie formularza oznaczna zgodę na przetwarzanie oraz wykorzystywanie danych osobowych i teleadresowych do celów związanych z realizacją zapytania i zamówienia, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych. Dz. U. nr 133 poz. 883