Bielomorkanał 2018

Biełomorkanał 2018

Zapraszamy na wyprawę po wewnętrznych wodach Rosji, w trakcie której przemierzymy dzikie tereny Karelskiej Tajgi, wznosząc się o ponad 100 metrów nad poziom morza, przy użyciu 19 śluz kanału Bałtycko-Białomorskiego. Będzie to prawdziwie dzika przygoda. Nie oczekujcie nowoczesnych marin, prądu, ujęć wody pitnej, sanitariatów, prysznica…
W zamian za to zabierzemy was na fenomenalne rosyjskie safari. Będziemy cumować na dziko do pozostałości komunistycznych pomostów. Czerpać wodę pitną z dwóch największych jezior Europy, pójdziemy się umyć tak jak tubylcy, do klasycznej bani a potem będziemy chłonąc ciepło sauny opalanej drewnem i okładając się brzozowymi witkami. Pokażemy Wam prawdziwą Rosję.

Niedzwiedzia 3
Wyprawa poprzez najbardziej niedostępne tereny zachodniej Rosji. Pożeglujemy aż na Morze Białe by odwiedzić pozostałości najcięższych łagrów na wyspach Sołowieckich, zobaczyć białe noce i jeśli będziemy mieli szczęście Białuchy – śnieżno białe wieloryby. By się tam dostać, pokonamy 19 śluz niegdyś ściśle tajnego Kanału Bałtycko Białomorskiego, oraz będziemy żeglowali przez dwa największe jeziora Europy – Ładogę i Onegę. Tu pohalsujemy w poszukiwaniu wysp z zabytkami architektury cerkiewnej.

Jacht i Kapitanowie

Niedzwiedzia 3
 
Żeglować będziemy jachtem s/y Woj (Gib Sea 126), który jest jednostką solidną, bezpieczną, o mocnej konstrukcji i dużej dzielności morskiej – wielokrotnie sprawdzonej w trudnych warunkach. Woj w 2016 roku przeszedł gruntowny remont i jest w doskonałej formie!
 
Dane techniczne:

  • 13.76 m długości
  • 4 kabiny 2 osobowe
  • powierzchnia żagli – 85 m.kw
  • zanurzenie – 1.8 m
  • masa – 10 ton
  • silnik – 50 KM
  • zbiornik na wodę – 600 l
  • zbiornik na wodę – 200 l
 
Niedzwiedzia 3
 
Wyprawę organizuje pasjonat żeglowania po najdziwniejszych końcach świata, czyli Maciej Sodkiewicz. Oprócz niego jacht w drodze przez Rosję poprowadzą sprawdzeni kapitanowie Lodowych Krain: Ryszard „Ryś” Wyka i Ewa Banaszek.

Jak, gdzie i kiedy?

Niedzwiedzia 3

ETAP 1

Termin: 2018-06-30 do 2018-07-12
Trasa: Gdańsk – Tallin – Sankt Petersburg
Kapitan: Ryszard „Ryś” Wyka
Zapisz się!

Niedzwiedzia 3

ETAP 2

Termin: 2018-07-12 do 2018-08-02
Trasa: Sankt Petersburg – Ładoga – Onega – Kanał Bałtycko Białomorski – Wyspy Sołowieckie – Archangielsk
Kapitan: Ewa Banaszek
Zapisz się!

Niedzwiedzia 3

ETAP 3

Termin: 2018-08-02 do 2018-08-23
Trasa: Archangielsk – Wyspy Sołowieckie – Kanał Bałtycko Białomorski – Onega – Ładoga – Sankt Petersburg
Kapitan: Maciej Sodkiewicz
Zapisz się!

Niedzwiedzia 3

ETAP 4

Termin: 2018-08-23 do 2018-09-03
Trasa: Sankt Petersburg – Gdańsk
Kapitan: Ryszard „Ryś” Wyka
Zapisz się!

Zasady i zapisy

Niedzwiedzia 3
Wyprawy Lodowych Krain są projektami niekomercyjnymi – wszyscy członkowie załogi wspólnie pracują na ich powodzenie! Szczególną odpowiedzialność za jacht i załogę ponosi kapitan każdego z etapów – dlatego (zgodne ze starą szkołą i dobrą praktyką żeglarską) ma on przynależne kapitanowi przywileje – nie gotuje, nie sprząta i nie partycypuje w kasie jachtowej.
Niedzwiedzia 3
Chętnie udzielimy bardziej szczegółowych informacji o wyprawie – prosimy o kontakt mailowy pod adres wyprawa@lodowe-krainy.pl lub telefonicznie do kapitana pod nr 791-167-981.