Biełomorkanał 2019

Biełomorkanał 2019

Zapraszamy na wyprawę po wewnętrznych wodach Rosji, w trakcie której przemierzymy dzikie tereny Karelskiej Tajgi, wznosząc się o ponad 100 metrów nad poziom morza, przy użyciu 19 śluz kanału Bałtycko-Białomorskiego. Będzie to prawdziwie dzika przygoda. Nie oczekujcie nowoczesnych marin, prądu, ujęć wody pitnej, sanitariatów, prysznica…
W zamian za to zabierzemy was na fenomenalne rosyjskie safari. Będziemy cumować na dziko do pozostałości komunistycznych pomostów. Czerpać wodę pitną z dwóch największych jezior Europy, pójdziemy się umyć tak jak tubylcy, do klasycznej bani a potem będziemy chłonąc ciepło sauny opalanej drewnem i okładając się brzozowymi witkami. Pokażemy Wam prawdziwą Rosję.

Niedzwiedzia 3
Wyprawa poprzez najbardziej niedostępne tereny zachodniej Rosji. Pożeglujemy aż na Morze Białe by odwiedzić pozostałości najcięższych łagrów na wyspach Sołowieckich, zobaczyć białe noce i jeśli będziemy mieli szczęście Białuchy – śnieżno białe wieloryby. By się tam dostać, pokonamy 19 śluz niegdyś ściśle tajnego Kanału Bałtycko Białomorskiego, oraz będziemy żeglowali przez dwa największe jeziora Europy – Ładogę i Onegę. Tu pohalsujemy w poszukiwaniu wysp z zabytkami architektury cerkiewnej.

Jacht i Kapitan


Pożeglujemy unikalnym jachtem zaprojektowanym i zbudowanym specjalnie po to, by mierzyć się z najbardziej niesprzyjającymi warunkami panującymi na wodach polarnych. Stalowa, ponad 14 metrowa konstrukcja o nowoczesnych liniach z jednej strony zapewnia ogromną dzielność morską, z drugiej zaś świetne prędkości żeglugi i – co wprost niebywałe na wodach polarnych – niesamowity komfort życia.
Niedzwiedzia 3
 
Wyprawę organizuje pasjonat żeglowania po najdziwniejszych końcach świata, czyli Maciej Sodkiewicz.

Jak, gdzie i kiedy?

Niedzwiedzia 3

ETAP 3

Termin: 20 września do 5 października 2019
Trasa: Archangielsk – Wyspy Sołowieckie – Kanał Bałtycko Białomorski – Onega – Ładoga – Sankt Petersburg
Kapitan: Maciej Sodkiewicz
Zapisz się!

Zasady i zapisy

Niedzwiedzia 3
Wyprawy Lodowych Krain są projektami niekomercyjnymi – wszyscy członkowie załogi wspólnie pracują na ich powodzenie! Szczególną odpowiedzialność za jacht i załogę ponosi kapitan każdego z etapów – dlatego (zgodne ze starą szkołą i dobrą praktyką żeglarską) ma on przynależne kapitanowi przywileje – nie gotuje, nie sprząta i nie partycypuje w kasie jachtowej.
Niedzwiedzia 3
Chętnie udzielimy bardziej szczegółowych informacji o wyprawie – prosimy o kontakt mailowy pod adres wyprawa@lodowe-krainy.pl lub telefonicznie do kapitana pod nr 791-167-981.