Grenlandia 2016

Nasze wyprawy>Grenlandia Wschodnia>Lodowe Krainy 2016

GRENLANDIA WSCHODNIA 2016

W sezonie 2016 kpt. Maciek Sodkiewicz wraz z ekipą Sekstant Expediton planują ponownie odwiedzić Arktykę. Tym razem głównym celem naszej wyprawy będzie Grenlandia. Będziemy żeglować wzdłuż jej wschodniego wybrzeża podziwiając przepiękne fiordy, dziką przyrodę czy olbrzymie góry lodowe, których z pewnością nie zabraknie na naszej drodze. Ważnym punktem na naszej mapie będzie urokliwa Islandia, której także będziemy chcieli poświęcić nieco więcej czasu.
Wyprawa Lodowe Krainy 2014-2015 dotarła do wielu pięknych i ciekawych miejsc w Arktyce powodując, że ekipa Sekstant Expedition na dobre zakochała się w tym miejscu… Wiemy, że widzieliśmy już naprawdę sporo, jednak apetyt rośnie w miarę odkrywania 🙂 Czas który spędziliśmy w 2014 roku na Grenlandii był zdecydowanie zbyt krótki. Dlatego postanowiliśmy tam powrócić. Wpłyniemy w grenlandzkie fiordy tak głęboko jak tylko się da!

Wyprawy Lodowych Krain są projektami niekomercyjnymi – wszyscy członkowie załogi wspólnie pracują na ich powodzenie! Szczególną odpowiedzialność za jacht i załogę ponosi kapitan każdego z etapów – dlatego (zgodne ze starą szkołą i dobrą praktyką żeglarską) ma on przynależne kapitanowi przywileje – nie gotuje, nie sprząta i nie partycypuje w kasie jachtowej.