LODOWE KRAINY 2015

 

IMG_1682 600x400Zeszłoroczna wyprawa Lodowe Krainy dotarła do wielu ciekawych miejsc, jednak pozostawiła nam pewien niedosyt.

Drogę do majestatycznej Austefonny zagrodził zbity pak lodowy, nie dało się okrążyć całego Svalbardu bo lód nie odsunął się na północ. Wyspa Niedźwiedzia skryła się we mgle a na Nordkapp zabrakło czasu. Arktyka uczy cierpliwości i wytrwałości.

Dlatego w tym roku wrócimy ponownie w te same miejsca, tym samym jachtem z tym samym kapitanem by dokończyć to co zaczęliśmy. Pożeglujemy tak daleko na północ jak tylko się da!!

Wyprawy Lodowych Krain są projektami niekomercyjnymi – wszyscy członkowie załogi wspólnie pracują na ich powodzenie! Szczególną odpowiedzialność za jacht i załogę ponosi kapitan każdego z etapów – dlatego (zgodne ze starą szkołą i dobrą praktyką żeglarską) ma on przynależne kapitanowi przywileje – nie gotuje, nie sprząta i nie partycypuje w kasie jachtowej.

DSC_2

Etap „0”

11.07 – 25.07  >>>  Longyearbyen – Pyramiden – Poolepynten – Kafioyra – Magdalenefjord – Smerenburg – Ny Alesund – Longyearbyen

Etap I 

25.07 – 15.08  >>>  Longyearbyen – wschodni Svalbard – Austefonna – granica lodu –  Longyearbyen

Etap II

15.08 – 29.08  >>>  Longyearbyen – Pyramiden – Barentsburg – Hornsund – Wyspa Niedźwiedzia – Nordkapp – Tromso

Zapraszamy wszystkich zakochanych w magii gór lodowych. Nie będzie ciepło. Nie będzie wygodnie jak w hotelu. Ale na pewno będzie ciekawie!!

Chcesz dołączyć do załogi? Napisz do nas: wyprawa@lodowe-krainy.pl