II nagroda w konkursie Rejs Roku 2015 dla naszego projektu.!!

RR2015
„Kochani,

dziś ukazał się werdykt Jury nagrody Rejs Roku. Nasz dwuletni projekt Lodowe Krainy 2014-2015 na Barlovento II został doceniony i uhonorowany Drugą Nagrodą Honorową „Rejs Roku 2015”. Jest mi niezmierni miło, że mogliśmy znaleźć się w gronie zacnych wypraw organizowanych na Selmie Expeditions, Katharsis II czy Zimorodku. To dla mnie zaszczyt i pragnę złożyć ich organizatorom najszczersze gratulacje.

Chciałem także podziękować Wam wszystkim, którzy przyłożyliście rękę do tego projektu.
Jachtowi, że pomimo swojego słusznego już wieku dzielnie wywiózł nas z każdej opresji.
Klubowi ŻKM, że dba o naszego staruszka i dokłada starań by cieszył się on dobrym zdrowiem.
Kapitanom Darkowi Zubrowi, Tomkowi Kulawikowi, Tomkowi Adamczykowi, Krzyśkowi Kędzierskiemu, Włodkowi Malejewskiemu, Damianowi Kubacha, Rysiowi Wyce oraz Krzysztofowi Grabowskiemu, którzy prowadzili jacht w trakcie projektu.
Zespołowi brzegowemu, który niczym anioł stróż czuwał nad nami podsyłając prognozy pogody, mapy lodowe, dobre rady i słowa otuchy 😉 Aniołki jesteście cudowne 🙂
I wreszcie grubo ponad setce żeglarzy i żeglarek, które świadomie wybrały żeglowanie na Barlo, bez wygód i komfortu. Każdy z Waszych etapów przyczynił się do ogólnego sukcesu.
Na koniec chciałem podziękować twardzielom i twardzielkom, którzy przebijali się przez te lody wraz ze mną. Ewa, Monika, Marku, Darku, Arturze, Michale, Grzesiu i Kacprze – to dzięki Waszej fantazji, optymizmowi, zgraniu i kunsztowi żeglarskiemu udało się przezwyciężyć wszystkie niespodzianki Arktyki. Jestem zaszczycony, że mogłem być tam z Wami.
Dziękuję także wszystkim dobrym duchom wyprawy. Tym którzy trzymali kciuki lub wspierali nas dobrym słowem gdy marzliśmy radośnie gdzieś na północy.

Dziękuję Wam wszystkim bo bez Was ten cudowny projekt nie mógłby się odbyć.
Życzę Wam aby Nowy Rok zaprowadził Was w równie ciekawe miejsca. By był po prostu dobrym rokiem.

Maciek Sodkiewicz”

Pełen tekst werdyktu znajduje się tutaj:
http://www.rejsroku.pl/upload/617_Komunikat2015.pdf