WYPRAWA NA ALASKĘ 2016

Alaska00

Odkryj z nami dziewicze piękno Alaski

Zapraszamy Was wszystkich do wzięcia udziału w rejsie po jednym z najbardziej malowniczych rejonów świata. Żeglować będziemy Inside Passage czy wewnętrznym torem wodnym pomiędzy wyspami Alaski oraz należącej do Kanady Kolumbii Brytyjskiej. W przeciągu 14 dni pokonamy około 800 mil rzadko zaludnionych terenów. Nie ma tu żadnych dróg. Transport odbywa się albo wodą albo wodnosamolotami.

USA, Alaska, Inside Passage, Ketchikan, Saxman Totem Park Looking fro...

Alaska03Alaska04

Te dzikie tereny położone u wybrzeży Pacyfiku obfitują w różnego rodzaju wieloryby, które żerują w przesmykach pomiędzy wyspami. Można spotkać tu olbrzymie humbaki, a także orki oraz wiele innych gatunków. Ze względu na ograniczenie akwenu wyspami, oglądanie wielorybów jest łatwiejsze niż na pełnym morzu. Na skalistych wysepkach wzdłuż naszej trasy wygrzewać się będą lwy morskie oraz foki. Przy ujściu strumieni można także zaobserwować niedźwiedzie brunatne, które w tych miejscach zazwyczaj łowią ryby.

Alaska05 Alaska06

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Alaska08

Rejon Inside Passage jest tak bardzo dziki z powodu Kordylierów, których wyrastające na ponad 3 tysiące metrów szczyty skutecznie uniemożliwiają transport drogowy oraz ekspansję człowieka. Na trasie naszego rejsu będziemy mogli podziwiać kilka majestatycznych lodowców, które każdego lata cielą się, zasypując fiordy growlerami niebieskiego lodu. W Europie nie ma takich miejsc 🙂

Alaska09

Alaska10 

 

Jacht i kapitan

Żeglować będziemy 12 osobowym jachtem Benetau 50. Dla waszego komfortu popłyniemy w 9-10 osób. Nikt nie będzie mieszkał w mesie 🙂 

Alaska13

  • Jacht posiada rolowaną genuę oraz pełno listwowego grota stawianego za pomocą elektrycznego kabestanu.
  • Potężny 85 konny silnik pozwala płynąć z prędkością 8 węzłów, dzięki czemu możemy pokonać miejsca gdzie występują silniejsze prądy morskie.
  • Powiększone zbiorniki paliwa oraz ponad 1200 litrów wody w zbiornikach zapewniają jachtowi większą autonomię
  • Radar, Gps z Chartplotterem gwarantuję bezpieczeństwo
  • zaś dwa koła sterowe oraz Autopilot poprawią wygodę prowadzenia jachtu
  • Jacht posiada oczywiście elektryczną windę kotwiczną oraz ponton z silnikiem, dzięki czemu będziemy mogli stawać w odludnych miejscach oraz urządzać wycieczki lądowe
  • We wnętrzu jachtu znajdziecie miejsca dla 12 osób, 4 łazienki,oraz w pełni wyposażony kambuz wraz z lodówką, zamrażarką oraz piekarnikiem.

Jacht prowadzi pasjonat dalekich wypraw oraz terenów pokrytych lodem, czyli Maciej Sodkiewicz Żeglował już po tej trasie w trakcie wyprawy w 2011 roku.

Alaska14

Terminy:

31 maja – 14 czerwca 2016 – Vancouver – Juneau

14 czerwca – 28 czerwca 2016 – Juneau – Vancouver

Alaska15 Alaska16

 

 

 

 

Loty oraz wizy:

Na chwilę obecną lot z Warszawy do Vancouver oraz powrót to koszt około 2500 pln. Lot z Vancouver do Juneau kosztuje około 800 pln.

Na Alasce konieczna jest wiza amerykańska.
Posiadacze nowych paszportów biometrycznych nie potrzebują wizy Kanadyjskiej.

Alaska19 USA, Alaska, Inside Passage, Ketchikan, Totem Bight, State Historic Site

 

 

Zasady:

 Wyprawy Lodowych Krain są projektami niekomercyjnymi – wszyscy członkowie załogi wspólnie pracują na ich powodzenie! Szczególną odpowiedzialność za jacht i załogę ponosi kapitan każdego z etapów – dlatego (zgodne ze starą szkołą i dobrą praktyką żeglarską) ma on przynależne kapitanowi przywileje – nie gotuje, nie sprząta i nie partycypuje w kasie jachtowej.

Zapisy:

Zainteresowanie wyprawą prosimy zgłaszać mailowo pod adres wyprawa@lodowe-krainy.pl lub telefonicznie u kapitana pod nr 791-167-981.

Na chwilę obecną zostało kilka ostatnich miejsc wolnych więc… kto pierwszy ten lepszy 🙂 Należy pamiętać, iż jest to wyprawa w bardzo dzikie rejony. Dlatego tęż szukamy ludzi bezkonfliktowych, rozumiejących iż jacht to nie hotel, gotowych do udziału w wachtach kambuzowych, nawigacyjnych, etc…