Zakończenie wyprawy – serdecznie zapraszamy!

Już w sobotę 5 listopada nasz jacht Inatiz zawinie do Gdańska. Nasza dzielna stalowa dziewczyna wraca z unikalnej, trwającej pół roku wyprawy na wody kanadyjskiej Zatoki Hudsona – Hudson Bay Expedition 2022.

Mamy mnóstwo powodów do radości:

  • Inatiz wraca bezpiecznie do domu po przebyciu jakiś 11 000 mil morskich, z których większość przypada na najbardziej odległe i nieprzyjazne żeglarzom akweny.
  • Jako drugi polski jacht wpłynęła na wody Zatoki Hudsona i po raz pierwszy w zaniosła polską banderę na jej północną odnogę – Basen Foxe’a – wypełniając w ten sposób jedną z ostatnich plam w historii polskiego żeglarstwa.
  • Inatiz była też pierwszym jachtem pod obcą banderą, który wpłynął w Arktykę Kanadyjską od czasu rozpoczęcia pandemii Covid-19.
  • A wrażeń z wyprawy przywieźliśmy niesłychaną ilość, bo nasz jacht odwiedził 10 osad Inuickich – a jego załoga miała unikalną okazję poznać kulturę i życie ich mieszkańców.

Dlatego wspólnie – organizatorzy wyprawy i przyjaciele jachtu – postanowiliśmy zorganizować uroczyste powitanie jachtu, w jego macierzystej, gdańskiej Przystani Cesarskiej
Swoją obecność zapowiedzieli już patroni honorowi wyprawy, załogi wszystkich etapów wyprawy – oraz przyjaciele żeglarze.
Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich i chcielibyśmy bardzo serdecznie zaprosić wszystkich miłośników podróży i sympatyków żeglarstwa.

Co planujemy:
11:45 – 12:00 – na nabrzeżu Przystani Cesaskiej (Gdańsk, ul.Dokowa 1) oczekiwanie na wpłynięcie jachtu przy dźwięku szant w wykonaniu Kamila Badziocha
Około 12:00 – wpłynięcie jachtu, krótkie powitanie wyprawy w macierzystym porcie przez patronów
Około 12:30 – Przenosimy się do ogrzewanego namiotu sferycznego sąsiadującego z miejscem postoju jachtu
Około 12:40 – podsumowanie wyprawy przez kapitana Macieja Sodkiewicza:

  • podziękowania dla przyjaciół i osób zaangażowanym w wyprawę – bez nich ten projekty by się nie udał!
  • pokazy zdjęć i filmów z różnych etapów wyprawy – wrażeniami na gorąco dzielić się będą uczestnicy poszczególnych etapów
  • w przerwach między opowieściami o szantowy klimat imprezy zadba Kamil Badzioch, jeden z najlepszych trójmiejskich szantymenów
  • dla zgłodniałych będzie mały poczęstunek żeglarski
  • na zakończenie koncert zespołu szantowego „Trzy Majtki”

Impreza jest darmowa i otwarta dla wszystkich. Serdecznie zapraszamy!